1. Praktyczne porady na początek

  1. Leczenie biomedyczne nie jest ZAMIAST terapii. Terapia jest istotna i trzeba zapewnić ją dziecku.
  2. Nie nastawiaj się na szybki sukces żadnej z interwencji. Zwykle potrzeba kilku tygodni a nawet miesięcy aby zauważyć postęp. To maraton a nie sprint.
  3. Dobrze planuj swoje działania – spisuj sobie cele do osiągnięcia, rozpisuj je na działania, zorganizuj sobie dokumentację w jeden lub kilka segregatorów
  4. Skontaktuj się z innymi rodzicami, którzy leczą swoje dzieci – np przez forum internetowe, lokalne grupy wsparcia
  5. Oczywiście, że wiele sposobów leczenia dzieci z autyzmem jest jeszcze przedmiotem debaty – ale wiele nie. Są autentyczne, publikowane w prasie medycznej badania odnośnie skuteczności licznych terapii (np. diety bezglutenowej i bezkazeinowej, chelatacji według A. Cutlera). Ja opieram się tylko na tych sposobach, które zostały przebadane i opisane w prasie medycznej.
  6. Idealnie jest skorzystać z pomocy otwartego i rozsądnego lekarza, który jest chętny do poszerzania swojej wiedzy na temat przyczyn i metod leczenia autyzmu. Traktuj porady lekarza z ostrożnością i zgłębiaj każdy temat, każdy wynik badania i każdą proponowaną interwencję.
  7. Prowadź możliwie szczegółowe notatki z każdego dnia – zapisuj to, co dziecko zjadło, suplementy jakie przyjęło, jakie było zachowanie dziecka, czy były zaburzenia snu i jakieś niepożądane reakcje (wysypki, biegunka itp)
  8. Po wprowadzeniu nowej interwencji rób test ATEC – łatwiej będzie monitorować zmiany
  9. Suplementacja dziecka nie musi być droga – są wysyłkowe, niedrogie sklepy z suplementami dobrej jakości. Zwracaj uwagę na skład suplementów – chemiczne barwniki, cukry itp powinny być eliminowane
  10. Wprowadzaj suplementy z przynajmniej dwutygodniową przerwą, inaczej nie będzie wiadomo co zadziałało a co nie